0 454 611 2510 - 0 542 203 2800

Sosyal Medyada Biz}

Başkanın Mesajı

Birliğimiz, kuruluş işlemlerine 08 Ağustos 2008 tarihinde başlamış olup 21 Ağustos 2008 tarihinde tescil işlemlerini yaptırarak kuruluşunu tamamlamıştır.

Ancak eski yönetim kurulu hakkında gerek üyelerin yoğun şikâyeti gerekse eski yönetim kurulunun çalışmalarında mevzuata uymadığı yönündeki yoğun şikâyetler üzerine müfettişler tarafından yapılan denetimler sonucu Birliğimize kayyum atanmıştır. Kayyum olarak atanan arkadaşlarımız özveriyle Birliğimize güzel hizmetler vermiştir. İflas eden birliğimizin 25.12.2016 tarihinde genel kurulu yapılmıştır. Genel kurula 6. liste katılmış olup ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımın iyi çalışması, iyi organize olmamızdan ve Damızlık Sığır Birliği başkanı Talat ÇETİNER ve yönetiminin de yardımı ile seçimi kazandık. İlk olarak Birliğin problemli olan işlerini çözdük, Birliğin bütün borçlarını verdik. Maliye ve SSK ‘ya olan borçlarını yapılandırdık. Birliğimize daha iyi hizmet vermek ve üyelerimizle haberleşmek için mesaj sistemi ve internet sitesini kurduk.

Üyelerimize mesaj atıp üye olmayan ve destek almayan arkadaşlarını, akrabalarını birliğimize yönlendirmelerini ve destek almalarını sağlıyoruz.

DOKAP dairesi bölge başkanlığına “fındık altındaki otların en iyi şekilde değerlendirilmesi” adı altında bedava koyun dağıtımı projesi verdik. Şuanda bu projemiz bu yıl yatırım programına alınacak. 2018 yılında koyunlar dağıtılacak.

Önceki yönetim yürütemediği ve bakanlık tarafından 3. yılında iptal edilen halk elinde ıslah projesini bakanlığımıza Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz sunmuş olup yeni proje başlatacağız. Bizde yönetim kurulu olarak bu projeyi bakanlıktan takip edip onaylanmasını sağlayacağız.

Birliğimizde tarım danışmanlığı yapmak için Gıda ve Hayvancılık Bakanlığına müracaat ettik. İnşallah önümüzdeki aylarda tarım danışmanlığı iznini alıp tarım danışmanlığı yapmaya başlayacağız.

Amacımız Giresun ilimizde daha profesyonel koyunculuk yapma, koyun sayısını artırmak, koyunculuk yapmaya çiftçilerimizi teşvik etmek, yapılan koyunculuktan daha fazla para kazanmalarını sağlamak ve bunların yapılması için çiftçilerimizi bilgilendirmek ve eğitmek için bol bol ilçelerde toplantılar yapıp daha çok çalışmamız gerekmektedir. Birliğimizin çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 

Yahya TORUNOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı